Міністр енергетики розповів, що буде з цінами на світло

26 лис 2019

Міністр енергетики розповів, що буде з цінами на світло

  Мінекоенерго України має намір в перспективі відмовитися від пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів (режим спеціальних зобов’язань, ПСО), розглядаючи як перший етап підвищення тарифу для найбільших побутових споживачів до рівня II класу промислових споживачів.

  "Ми будуємо ефективні енергетичні ринки. ПСО – інструмент, який не покращує ефективність ринку. Я не думаю, що ми повністю відмовимося від ПСО в 2020 році, але ми будемо рухатися в напрямку того, щоб зменшити обсяг ПСО”, – сказав міністр Олексій Оржель на прес-конференції під Києвом у понеділок.

  "Зокрема, ми розглядаємо і вивчаємо можливість, що означає приведення ціни до реальної ринкової – до II класу напруги, для тих побутових споживачів, які споживають набагато більше, ніж інші”, – додав голова Мінекоенерго. Оржель пояснив, що йдеться про випадки, коли споживач або дуже забезпечений, або він ховає за фізичною особою промислове виробництво. "Це великі обсяги – понад 500 кВт або ще більше”, – уточнив він.

   Голова зазначив, що з 1 січня 2020 року Україна на ринку газу відмовляється від режиму ПСО.

  Як повідомлялося, в Україні тарифи на е/е для домогосподарств станом на початок 2019 року покривали її собівартість (виробництва і розподілу) лише на 46,2%, що нижче від показника річної давності – 51,7%.