Електробезпека

Увага! У випадку виникнення загрози електробезпеці чи виявлення пошкоджених об'єктів електричних мереж у жодному разі не наближайтеся до них та не намагайтеся усунути пошкодження самотужки. Це небезпечно для життя! ТЕРМІНОВО телефонуйте управлінню ДСНС за номером 101, або оператору системи розподілу:

ПАТ "Черкасиобленерго": (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48
АТ «Укрзалізниця»: 0 (800) 50-31-11

Легковажність з електрикою може коштувати життя!

У будь-якому віці та будь-якому контакті з електроенергію життєво необхідно дбати про особисту безпеку, дотримуватись правил безпеки не лише самому, а й застерігати інших.

Пам'ятайте, що на вулиці електрика майже завжди поруч і контакт із нею може закінчитись трагічно!
• Заборонено підніматись на опори ліній електропередачі, відчиняти двері і проникати в приміщення електроустановок, втручатись в їхню роботу, накидати чи наближати до струмопровідних частин сторонні предмети.
• Заборонено рибалити, розпалювати вогнища, спалювати суху траву, вилазити на дерева поблизу повітряних ліній електропередачі та електрообладнання, діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами.
• Заборонено садити дерева, складати дрова чи інші легкозаймисті матеріали під проводами повітряних ліній електропередачі.
• Заборонено самостійно зрізати гілки і дерева, які можуть впасти на проводи повітряних ліній електропередачі.
• Заборонено проводити земляні роботи в охоронних зонах кабельних ліній.
• Заборонено проїжджати машинами і механізмами, що мають загальну висоту більше 4,5 метра, під проводами ліній електропередачі.
• Заборонено підходити до обірваного дроту повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори, ближче, ніж на 8 м. Якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань, переміщаючи ступні ніг по землі і не відриваючи їх одну від одної.

Тож якщо Ви помітили обірвані проводи лінії електропередачі, відчинені двері трансформаторних підстанцій, або як сторонні особи проникають в приміщення електроустановок чи піднімаються на опори, необхідно терміново повідомити оператора системи розподілу.

Вдома правила безпеки не менш актуальні!
• Заборонено торкатися до дротів, ізоляція яких пошкоджена, користуватись зіпсованими вимикачами, розетками та вилками; витягати за шнур вилку з розетки; вставляти в розетку сторонні предмети.
• Не залишайте увімкненими в мережу електроприлади, коли ними не користуєтесь або йдете з дому. Може статись коротке замикання, і, як наслідок — пожежа!
• Заборонено витирати електроприлади, розетки та вимикачі мокрою чи вологою ганчіркою, торкатись до електроприладів мокрими руками, коли вони ввімкнені в електромережу.
• Не затискайте електропроводи дверима, віконними рамами; необхідно стежити, щоб дроти не потрапляли під ніжки столів та стільців; не можна прикріпляти електропровід до труб опалення, водопровідних, каналізаційних мереж та що-небудь вішати на електропроводку. Адже ізоляція проводу може пошкодитись.
• Необхідно чітко дотримуватись інструкції, коли користуйтесь електроприладами, а ремонтувати їх можуть виключно фахівці!
• Не можна застосовувати домашні електроприлади в сирих приміщеннях.
• Перша дія, яку потрібно зробити, коли помітили, що з приладу йде дим, видно іскринки чи чути запах плавленої пластмаси — це вимкнути прилад з електромережі. Якщо біля розетки горить, і неможливо вимкнути, то потрібно відключити вимикач — він розташований біля лічильника.

Запам'ятайте телефони гарячих ліній!
Служба порятунку (пожежна охорона)
101
Кол-центр «Черкасиобленерго»
(0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48