Як економити побутовим споживачам на електроопаленні, - поради спеціалістів ТОВ «Черкасиенергозбут»

11 бер 2019

Як економити побутовим споживачам на електроопаленні, - поради спеціалістів ТОВ «Черкасиенергозбут»

   Опалювальний сезон для багатьох споживачів електричної енергії перетворюється на розкіш через зростання тарифів на комунальні послуги. Найбільша частина витрат – опалення.
   Цілком природно, що люди прагнуть зекономити. Один з варіантів – це опалення своїх осель за допомогою електроопалювальних установок та оплата за електроенергію згідно відповідного тарифу, - пояснюють спеціалісти ТОВ «Черкасиенергозбут».
   Відповідно до підпункту 6.2.1, пункту 6.2 розділу 6 ДСТУ Н Б В.2.5-65:2013 «Настанови з улаштування та використання систем електроопалення об’єктів житлового і громадського призначення»: «…Для улаштування стаціонарних систем електроопалення слід застосовувати передбачені проектним рішенням і тільки сертифіковані електронагрівальні пристрої заводського виготовлення або обладнання на яке розроблені і діють технічні умови, а саме: електричні котли різних типів; електричні теплогенератори різних типів; акумуляційні електропечі;  променисті електропечі та інші. Перелік обладнання
дозволеного до використання див ТУТ 

   Постановою НКРЕКП з 01 березня 2017 року встановлені тарифи на електричну енергію, що відпускається населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у т.ч. в сільській місцевості):
   - у період з 01 жовтня по 30 квітня (включно) за обсяг, спожитий до 3000 кВт.год. електроенергії на місяць (включно) – по 90 коп. за 1 кВт.год з ПДВ, а понад 3000 кВт.год. електроенергії на місяць – 168 коп. за 1кВт.год з ПДВ;
   - з 01 травня по 30 вересня (включно) за обсяг, спожитий до 100 кВт.год. електроенергії на місяць (включно) – по 90 коп. за 1 кВт.год. з ПДВ, а понад 100 кВт.год. електроенергії на місяць – 168 коп. за 1кВт.год. з ПДВ.
   Для застосування тарифу на електроопалення  побутовим споживачам необхідно:
   1.  Написати заяву до Центру обслуговування споживачів ТОВ «Черкасиенергозбут» щодо застосування цього тарифу.
   2. Надати копію підписаного оператором системи розподілу паспорта точки розподілу електричної енергії об’єкта споживача з приміткою щодо можливості застосування тарифу на електроопалення та останні покази засобу обліку електричної енергії. Для отримання паспорта споживачу необхідно звертатись до структурного підрозділу( РЕМ)  ПАТ «Черкасиобленерго».
   3.Укласти у паперовій формі договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг з ТОВ «Черкасиенергозбут», для цього необхідно надати такі документи:
   - копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера картки платника податків або копію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті);
   - копію документа, яким визначено право власності чи користування (оренда, позичка, управління тощо) на об'єкт (приміщення), або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об'єкта);
   - копію декларації (повідомлення) про початок виконання будівельних робіт або дозволу на виконання будівельних робіт (для укладення договору споживача про постачання електричної енергії на будівельні майданчики, якщо наявність такого дозволу є обов'язковою або зазначені документи вимагаються законодавством у сфері містобудування) та/або у визначених законодавством випадках - копію декларації про готовність об'єкта до експлуатації або сертифіката (для новозбудованих та реконструйованих електроустановок).
   Додатковою можливістю зекономити також є наявність окремого обліку споживання електроенергії за періодами при якому розрахунки проводяться за відповідними тарифами та  тарифними коефіцієнтами. Ознайомитись із ними можна у публікації «УНОЧІ ДЕШЕВШЕ АБО ЩО ТАКЕ ДВОЗОННІ І ТРИЗОННІ ТАРИФИ».