Як вберегти дітей від небезпеки ураження електричним струмом. Поради фахівців

25 кві 2019

Як вберегти дітей від небезпеки ураження електричним струмом. Поради фахівців

   Надворі весна, а за нею прийде літо. І, всім відомо, що цю пору надзвичайно люблять діти. Від веселих рухомих розваг їх не може втримати вдома ніяка сила. Проте, на дозвіллі дітей з увсебіч оточує небезпека. До прикрих подій цілком можуть призвести порушення правил поводження  на природі, особливо поблизу води, біля автомобільних шляхів. Надзвичайну небезпеку для життя і дітей і дорослих становлять об’єкти електроенергетики: лінії електропередачі, обладнання трансформаторних підстанцій тощо. 
 Шановні дорослі!  Пам’ятайте, що електричний струм надзвичайно небезпечний для життя, і не лінуйтесь постійно пояснювати це дітям. 
Поради про те, як захистити життя і здоров’я дітей і убезпечити їх від враження електричним струмом, підготував провідний інженер з охорони праці ТОВ «Черкасиенергозбут» Володимир Литвин.
Шановні батьки, нагадайте дітям правила електробезпеки на вулиці!
   НЕ МОЖНА гратися поряд з комплектною трансформаторною підстанцією та поблизу об'єктів, що під напругою; 
 НЕ МОЖНА відчиняти двері розподільчих щитів, силових шаф, трансформаторних підстанцій та проникати в приміщення електроустановок;
   НЕ МОЖНА торкатися електричного кабелю, який лежить на землі та проводів ліній електропередач;
   НЕ МОЖНА виконувати будь які дії, які можуть пошкодити електричні мережі;
   НЕ МОЖНА залазити на опори ліній електропередач, закидати на них проводи;
   НЕ МОЖНА наближатися до трансформаторних підстанцій та ні в якому разі не намагатися діставати предмети, що попали на їх територію!
 НЕ МОЖНА рибалити, запускати повітряних зміїв, розпалювати вогнища, ви-лазити на дерева поблизу повітряних ліній електропередачі та електрообладна-ння, діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами;
 В охоронних зонах ліній електропередач і трансформаторних підстанцій ЗАБОРОНЕНО - розпалювати вогнища, збирати гриби, ягоди, копати ями, канави та саджати багаторічні насадження тощо;
  НЕ МОЖНА підходити до обірваного проводу повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори ближче, ніж на 8-10 м.
   Наголосіть дітям:
   У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередачі, відчинених дверей електроустановки - необхідно негайно повідомляти дорослих;
   Не вживати будь–яких самостійних заходів, якщо виявили постраждалого від дії електричного струму! Допомогти можуть тільки дорослі енергетики і професійні рятувальники! 
   ПОТРІБНО якомога швидше повідомити про це дорослих!
   До уваги дорослих:
   Забороняється: 
   проводити обрізку гілля дерев та вилазити на дерева  гілля  яких торкається проводів повітряних ліній електропередач;
   проводити ремонт дахів будівель, збирання врожаю фруктових дерев, якщо під час проведення таких робіт  можливе наближення до проводів повітряних ліній електропередач на відстань менше 1 метра.
   Пам’ятайте!
   У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередачі, відчинених дверей електроустановки:
 - організуйте охорону місця і обмежте доступ до обірваного проводу, пошкодженого електрообладнання до приїзду оперативно-виїзної бригади ПАТ «Черкасиоблерего» і терміново повідомте ПАТ «Черкасиобленерго» за цілодобовим телефоном кол-центру (0472) 33-87-87, або диспетчерські служби районів електричних мереж.                                                                                                                                   
   ДБАЙТЕ ПРО БЕЗПЕЧНЕ І ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЕ НАШИХ ДІТЕЙ – ВОНИ НАЙЦІННІШЕ!