Реструктуризація заборгованості

02 гру 2020

Реструктуризація заборгованості

Шановні споживачі, як стало відомо зі ЗМІ, уряд планує найближчим часом посилити карантинні обмеження. А це, на превеликий жаль, може привести до ще більшого погіршення фінансового стану населення країни.

Впродовж цього року частина наших споживачів через карантин не завжди могла вчасно оплачувати вартість спожитої електроенергії, а з часом розмір заборгованості почав лише збільшуватися. До того ж, якщо такі споживачі отримують субсидію, то наявна заборгованість призведе до її втрати. І тоді сума боргу почне зростати як снігова куля.

ТОВ «Черкасиенергозбут» з розумінням ставиться до тих споживачів, хто опинився у дійсно скрутному становищі, і чиї життєві обставини призвели до появи заборгованості, яку вони не в змозі погасити одномоментно. Тому надає таким боржникам можливість укласти договір про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію.

Процедура реструктуризації заборгованості наступна:
У разі виникнення заборгованості та відсутності фінансової можливості погасити її у повному обсязі, споживач має звернутися до свого центру обслуговування споживачів із заявою (зразок заяви), складеною за наведеним зразком.

Зверніть увагу на те, що обов'язковою умовою для укладення договору про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію є наявність у споживача укладеного з ТОВ «Черкасиенергозбут» договору про постачання електричної енергії у письмовій формі.

До заяви споживач повинен надати наступні документи:
- копії паспорту та ідентифікаційного коду, завірені підписом споживача;
- довідки, що підтверджують неплатоспроможність споживача (довідка про доходи, про склад сім’ї, про звільнення, про вимушений простій тощо).

Далі працівники ЦОС визначають суму першого внеску, який потрібно оплатити споживачеві до моменту укладання Договору (зазвичай, не менше 1000 грн*). 

На суму, що залишилася, визначаються строки погашення боргу, тобто на скільки місяців укладатиметься договір реструктуризації (зазвичай, не більше 6 місяців*), та щомісячний розмір платежів з погашення реструктуризованої заборгованості (зазвичай, не менше 500 грн*). 

*визначені пріоритети при укладанні договорів реструктуризації, проте умови договору визначаються індивідуально і можуть бути змінені відповідно до особливостей становища кожного конкретного споживача.

І наостанок, підписується відповідний договір про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію, який містить детальний графік оплат.

Приклад:

Після підписання договору споживачеві вкрай важливо здійснювати поточну оплату рахунків та дотримуватися графіку погашення реструктуризованої заборгованості. В інакшому випадку постачальник електричної енергіє має право достроково розірвати договір в односторонньому порядку, без попередження припинити постачання електричної енергії споживачу, нараховувати на непогашену суму заборгованості неустойку (штраф, пеню), проценти річних, інфляційні нарахування, і звісно ж здійснювати заходи щодо дострокового стягнення непогашеної суми заборгованості у судовому порядку. А це потягне за собою додаткові втрати для споживача – оплату судового, виконавчого зборів та витрати виконавчого провадження.

Тому будьте уважні та дотримуйтесь договірних зобов’язань у повному обсязі.

Одержувачам субсидій варто знати, що житлова субсидія із наявною заборгованістю за отримані комунальні послуги призначається, якщо отримувач документально підтвердить або сплату боргу, або укладення договору про його реструктуризацію. Тому, якщо Ви втратили субсидію через борги за електроенергію, але потім уклали договір реструктуризації і дотримуєтесь усіх його умов, то маєте право на її поновлення за умови подання відповідних документів до Управління праці та соціального захисту населення.

Детальніше щодо укладання договору про реструктуризацію заборгованості за спожиту електричну енергію Ви можете дізнатися у своєму центрі обслуговування споживачів або за телефонами кол-центру ТОВ «Черкасиенергозбут» (0472) 31-88-13, (0472) 31-88-31, (067) 510-54-58, (067) 510-54-57.

ТОВ «Черкасиенергозбут» сподівається на відповідальне ставлення своїх споживачів до договірний зобовязань та дякує усім за вчасні розрахунки за спожиту електроенергію!