Щодо комісії при оплаті за спожиту електричну енергію через АТ «Укрпошта»

30 лис 2020

Щодо комісії при оплаті за спожиту електричну енергію через АТ «Укрпошта»

Шановні споживачі!

Доводимо до Вашого відома, що з 1 грудня 2020 року ТОВ «Черкасиенергозбут» було вимушено розірвано договір про комісії за прийом платежів від населення, укладений з АТ «Укрпошта». Тобто з моменту розірвання договору споживачам доведеться самостійно оплачувати комісію під час оплати за електроенергію у поштовому відділенні.

Ще раз зауважимо – це вимушений крок. Причина таких непопулярних заходів в наступному: у структурі тарифу на послуги постачальників універсальних послуг передбачена стаття витрат під назвою «Витрати на оплату послуг банків за прийом платежів від населення». Вона призначена для зменшення фінансового навантаження і дозволяє економити кошти найуразливіших верств населення. 
Проте, на жаль, наше законодавство недосконале, і у тій його частині, що стосується оплати комісії також є недопрацювання. Справа в тому, що сума, яку електропостачальник може використати за рік на оплату комісії за своїх споживачів, є фіксованою, і перевищення її недопустимо.

Відтак, не зважаючи на те, що комісія АТ «Укрпошта» за подібні послуги є найнижчою серед усіх банків та банківських установ нашої країни, сума, закладена на фінансування цієї статті витрат вже перевищила ту, що передбачена структурою тарифу на понад 306 тис грн.

Наразі ТОВ «Черкасиенергозбут» очікує від регулятора (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг) відповіді стосовно врегулювання ситуації, що склалася, та сподівається на позитивне вирішення цього питання. 

Ми розуміємо, що у цей і без того скрутний час додаткові незаплановані витрати призведуть до збільшення фінансового навантаження на населення області, тому і надалі вживатимемо усіх можливих заходів для врегулювання питання оплати комісії. І в свою чергу сподіваємося на ваше розуміння та відповідальність.

Дякуємо, що ви з нами!