Інформація про зміни до Правил роздрібного ринку електричної енергії

28 жов 2022

Інформація про зміни до Правил роздрібного ринку електричної енергії

Шановні побутові споживачі, інформуємо вас, що 12 жовтня 2022 року набула чинності Постанова № 1272 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
 
Нормативним актом внесено зміни до Правил роздрібного ринку електричної енергії щодо прав та можливостей побутових споживачів для забезпечення автономного електроживлення своїх об’єктів в умовах військової агресії російської федерації.
 
Так, для побутових споживачів передбачено право на: 
- встановлення та використання установок зберігання енергії;
- встановлення для власного споживання без обмежень по потужності генеруючих установок без можливості відпуску виробленої електричної енергії в мережі інших власників.

Крім того, була удосконалена процедура обліку електричної енергії та розрахунків з побутовими споживачами-власниками генеруючих установок приватних домогосподарств із встановленою потужністю відповідно до вимог законодавства з урахуванням дотримання показників якості електричної енергії та безпеки постачання.
 
Звертаємо увагу, що вказаними Змінами не передбачено зміни до розмірів «зеленого» тарифу.
 
Додатково зазначаємо, що згідно зі статтею 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. 
 
Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним (стаття 41 Конституції України).
 
Відповідно до статті першої Закону України «Про ринок електричної енергії» побутовий споживач - фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність.
 
Зміни до правил пройшли повну регуляторну процедуру погодження, визначену чинним законодавством, а саме, в період з 11.07.2022 по 21.07.2022 рр. НКРЕКП приймались зауваження та пропозиції до проєкту Постанови від всіх фізичних, юридичних осіб та їх об'єднань. 05.07.2022 року вони були оприлюднені на офіційному вебсайті НКРЕКП, а з 12.08.2022 по 31.08.2022 рр. було проведено відкрите обговорення зауважень та пропозицій, наданих до проєкту Постанови. Крім цього, вказаний проєкт було погоджено Антимонопольним комітетом України.