Про зміну ціни електричної енергії для непобутових споживачів

14 вер 2021

Про зміну ціни електричної енергії для непобутових споживачів

Шановні споживачі!

ТОВ «Черкасиенергозбут», на відміну від інших електропостачальників, продовжує вести відкриту інформаційну кампанію щодо цінової політики та намагається у зручній і доступній формі доносити до своїх споживачів, які умови споживання наразі є для них найвигіднішими.

Зараз ті непобутові споживачі, які використовують електроенергію за вільними цінами, отримають рахунки із сумами, які значно перевищують рахунки споживачів універсальної послуги. Тому ТОВ «Черкасиенергозбут» вважає за потрібне надати роз’яснення, чому має місце така ситуація.

Головна причина такої цінової різниці полягає в особливостях формування ціни універсальних послуг (УП), про які ми неодноразово писали у попередніх публікаціях.

Відповідно до цих особливостей ціна УП у серпні формується, виходячи з ціни травня 2021 року, яка складала 1018,74  грн/МВт*год (без ПДВ). Сама ж ціна УП у травні була набагато вище за вільні ціни, оскільки формувалася на даних лютого.

Тобто споживачі універсальних послуг, які у травні сплачували більше, зараз компенсують свої затрати.

Загалом, ситуація, спричинена рішеннями НКРЕКП та змінами підходу продавців на сегментах ринку, показує стійку тенденцію в сторону підвищення середньозважених цін. І такі явища стосуються абсолютно кожного електропостачальника: будь то ТОВ «Черкасиенергозбут», чи інша приватна компанія.

Звісно ж, і у ТОВ «Черкасиенергозбут», і у більшості інших постачальників є споживачі, які розраховуються за особистим графіком споживання (здебільшого, за умови споживання переважно у нічний час доби) – для них ціна є дещо меншою, втім, наразі середньозважена ціна електричної енергії для споживачів Черкаської області в середньому складає понад 2 грн за 1 кВт*год (без ПДВ).

Тож, закликаємо наших споживачів не робити поспішних висновків щодо самовільного підняття цін ТОВ «Черкасиенергозбут», оскільки ціна УП чітко регламентується законодавством, а вільні ціни формуються, виходячи з цін на ринку.

Також радимо критично ставитися до пропозицій інших електропостачальників, які у своїх прикладах можуть навмисно порівнювати свої рахунки за липень (з, відповідно, липневою ціною) із рахунками ТОВ «Черкасиенергозбут» за серпень, коли середньозважена ціна на ринку «на добу наперед» зросла більше ніж на 40% – у зв’язку зі змінами на ринку реальні ціни таких постачальників також зазнають суттєвих змін не на користь споживача. А за інформацією ДП «Оператор ринку» на початку осені 2021 року ціна купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» зросла ще більше: наприклад, середньозважена ціна по ОЕС України за 10 днів вересня збільшилася в порівнянні з 1 декадою серпня на 4,23% та становить 2 217,07 грн/МВт.год.

Станом на 14 вересня 2021 середньозважена ціна на ринку «на добу наперед» в торговій зоні «Об'єднана енергетична система України», яка охоплює майже всю територію країни за виключенням трьох західних областей, склала 2596.47 грн/МВт*год (без ПДВ).

Логічним наслідком зростання ціни на ринку «на добу наперед» стане ріст цін на усіх сегментах ринку. Таке явище послідовно потягне за собою збільшення роздрібної ціни в усіх електропостачальників нашої країни незалежно від форм власності та місця знаходження.

Відповідно, існує велика ймовірність того, що для усіх українських непобутових споживачів, які розраховуються за вільними цінами вартість електроенергії у вересні буде вищою, ніж для тих, хто розраховується на умовах універсальної послуги (крім договорів із фіксованою ціною).

Наприклад, у ТОВ «Черкасиенергозбут» ціна універсальних послуг буде нижче за вільні ціни і дозволить споживачам, які користуються електроенергією на умовах УП, заощаджувати близько 30 коп на кожній кіловат-годині.

Тому ми закликаємо усіх бажаючих, які мають право на універсальні послуги, скористатися нагодою і обрати вигідну ціну від нашого Товариства.

ТОВ «Черкасиенергозбут» піклується про своїх споживачів і надалі інформуватиме про тенденції на ринку, щоб кожен міг обрати для себе найвигідніший варіант ціни!