Алгоритм нарахування компенсації за спожиту електричну енергію

03 лют 2021

Алгоритм нарахування компенсації за спожиту електричну енергію

Шановні споживачі, ми вже інформували вас про порядок надання компенсації за спожиту електроенергію деяким категоріям споживачів у зв’язку з підвищенням тарифів. А сьогодні ми хочемо ознайомити вас з алгоритмом надання і розрахунку цієї компенсації.

Отже, відповідно до урядової постанови від 01.02.2021 №64 компенсація буде покривати різницю вартості спожитої електричної енергії, що виникла в результаті скасування знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів.

Як буде реалізовано нарахування компенсації?
Спочатку електропостачальник складе перелік споживачів, які матимуть право на отримання компенсації і передасть цей перелік до Мінсоцполітики та НКРЕКП. Вони, в свою чергу, мають відсіяти з цього переліку тих споживачів, хто отримує житлову субсидію і тому не має право на компенсацію.
Алгоритм нарахування компенсації за спожиту електричну енергію
Після отримання уточнених переліків, електропостачальник розраховує, яка сума має бути компенсована кожному зі споживачів. А потім подає до Мінсоцполітики і НКРЕКП заявку на перерахування коштів для компенсації.

Згідно з цими заявками, Мінсоцполітики має спрямувати кошти з держбюджету на рахунок зі спеціальним режимом використання ТОВ «Черкасиенергозбут», які в подальшому будуть зараховані на особові рахунки побутових споживачів як частина оплати за спожиту електроенергію у I кварталі 2021 року.

Як буде розрахована сума компенсації?
Розрахунок суми компенсацій дещо різниться в залежності від категорії споживачів:
1.Для споживачів, до яких станом на 31 грудня 2020 року застосовувався тариф на електроопалення, або тариф «негазифіковані багатоквартирних будинках без централізованого теплопостачання», розрахунок вартості буде здійснено в межах 3000 кВт∙год на місяць. Таким чином, постачальник має розрахувати вартість фактичного обсягу споживання за фіксованою ціною (яка діє з 1 січня 2021 року) та за зниженими тарифами (що діяли до 31 грудня 2020 року). Різниця між цими двома сумами і буде дорівнювати сумі, яку електропостачальник подасть у своїй заявці на компенсацію;
2.Багатодітним, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу компенсація буде розраховуватись за вартість фактичного обсягу споживання (незалежно від обсягів споживання) за фіксованою ціною (яка діє з 1 січня 2021 року) та за зниженими тарифами (що діяли до 31 грудня 2020 року). Різниця між цими двома сумами і буде дорівнювати сумі, яку електропостачальник подасть у своїй заявці на компенсацію.

Якщо у споживачів, які мають право на компенсацію, встановлено багатотарифний лічильник, то при розрахунку суми будуть застосовані відповідні тарифні коефіцієнти за періодами часу.

Споживачам, які набули статус багатодітної, прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу (та не мали відповідного зниженого тарифу «багатодітна сім’я»), необхідно звернутися до вашого Центру обслуговування споживачів із заявою (зразок заяви). Всі заяви для отримання компенсації розглядаються окремо і приймаються включно до 31.03.2021 року. Споживачам, які мали тариф «багатодітна сім’я» додатково подавати заяву не потрібно.

Чи можливі перерахунки суми компенсації?
Суми компенсації за будь-які розрахункові періоди I кварталу можуть підлягати перерахунку за таких обставин:
-перерахунки (уточнення, корегування) обсягів фактичного споживання;
-уточнення (зміна) списків споживачів - отримувачів житлової субсидії;
-уточнення Реєстру споживачів, які мали право на отримання компенсації.

Якщо після цього пояснення у Вас ще залишилися питання, Ви завжди можете звернутися до кол-центру Товариства або до свого центру обслуговування споживачів. Наші фахівці будуть раді відповісти на усі Ваші питання.
 
Для кращого пояснення, надаємо приклад розрахунку компенсації.
Алгоритм нарахування компенсації за спожиту електричну енергію

Дякуємо за розуміння та сумлінне ставлення до виконання своїх договірних зобов’язань!